Kombi Servisi

Kombinizin sağlıklı çalışması için düzenli bir periyodik bakım yapılmalıdır. Kombiniz yaklaşık beş ay boyunca aralıksız çalışacağından kışa girerken bu bakımları yaptıracak olursanız hem gazdan tasarruf, hemde zamansız arızayı önleme açısından daha iyi olacaktır

Binanız yada dairenizin yerden yüksekliğini dikkate alarak toz olma olasılığına göre her yıl veya en geç iki yılda bir bakım yaptırmalısınız. Kombiler özellikle hermatik olanlar dışarıdan havayı emip yaktıktan sonra tekrar dışarı verdiği için içine toz dolmakta algılayıcıları (sensörleri) kirletmekte ve arıza sinyaline neden olmaktadır. Bu toz miktarı giriş kat ve birinci katlardan yukarı üst katlara doğru çıktıkça azalmaktadır.

Kombinin bakımını yaptırmak için servis çağırdığınızda servis elemanını izleyecek olursanız, tesisat filtrelerinin temizlenmesi, bacalı kombilerde baca çekiş kontrolü, temizliği, yanma odasının temizliği, hermatiklerde baca fan gurubunun temizliği, genleşme tankın basınç kontrolü, gibi bir dizi işlemin yapıldığını görürsünüz.

Gaziantep kombi servisi tamir ve yedek parça değişimi işlerini üretici firma tarafından belirlenen talimatlarca yapar. Kombinizin onarımını en iyi ve garantili şekilde yapar. Onarımı yapılan kombi parçası Kombi Teknik Servisi tarafından garanti kapsamına alınır. Böylece bir sene içinde aynı parçada tekrar sorun olursa ücretsiz olarak tamir ettirebilirsiniz. Yedek parça değişimleri de bu kapsamdadır. Kombi orijinal yedek parça kullanır. Bu sayede tamir işlemi kesin ve tam olur. Yedek parçalar kombinize %100 uyum gösterir.